AudioTrip

Projekt: AudioTrip

Spółka: AudioTrip sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej

Strona internetowa: audiotrip.org

AudioTrip – to globalna, częściowo społecznościowa aplikacja w postaci audioprzewodnika, umożliwiająca ciekawsze i łatwiejsze zwiedzanie interesujących miejsc, w oparciu o wiedzę i doświadczenia innych turystów oraz dostępne nowoczesne technologie. 

AudioTrip łączy zawartość zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich przewodników turystycznych, wiedzę podróżników i lokalnych promotorów turystyki oraz technologie, takie jak Augmented Reality, lokalizację GPS, żyroskop, akcelerometr oraz mapy elektroniczne. A to wszystko dostępne w trybie offline, tak aby turysta mógł uniknąć opłat roamingowych, niezależnie od tego w jakim miejscu na kuli ziemskiej się znajduje. AudioTrip to wszystko czego potrzeba do zwiedzania, zmieszczone w jednej aplikacji na dowolnym smartfonie. 

Jądrem systemu Audiotrip jest aplikacja dla platform iOS i Android, odtwarzająca audioprzewodniki. Jest ona zintegrowana z geolokalizacją i pozwala na dołączanie treści multimedialnych. Bogatym uzupełnieniem jest interfejs użytkownika łączący nagrania audio, treści multimedialne, technologię Augmented Reality oraz obsługę fotokodów QR. Aplikacja jest sprzężona z serwerem, na którym znajduje się bogaty katalog wycieczek. Serwer jest jednocześnie bazą sieci społecznościowej zbudowanej wokół wycieczek, stymulującej zaangażowanie użytkowników za pomocą tzw. mechanik grywalizacji.

Bazę wycieczek można dowolnie poszerzać np. przez mobilny edytor – pamiętnik (funkcjonalność aplikacji pozwala każdemu użytkownikowi na zbieranie, obróbkę i publikację wspomnień z wycieczki) lub kreator na stronie WWW (pozwala on tworzyć własne audioprzewodniki, dołączać treści multimedialne, warstwy danych AR, fotokody QR, oraz interaktywne algorytmy sterowania wydarzeniami składającymi się na wycieczkę).